UAB "Telearena" superka mobiliuosius telefonus, gali atlikti keitimą vieno modelio kitu, bei naudotą pakeisti nauju.
8 650 41150
Kanto g. 19-1, Kaunas

     Telefonų kurie sugebėtų filmuoti HD kokybe rinkoje tikrai nėra daug, o lyderis šioje srityje neabejotinai, šiai dienai, yra Samsung Omnia HD (i8910). Taip pat Samsung ruošiasi sutvirtinti savo pozicijas šioje srityje su naujai išeinančiais modeliais Samsung Wave S8500 ir Samsung Beam I8520, kurie taip pat galės filmuoti HD kokybe. Tačiau Sony Ericsson nesiruošia nusileisti Samsung kompanijai ir išleido savo mobilųjį telefoną galinti filmuoti HD kokybe t.y. Sony Ericsson Vivaz.

     Sony Ericsson Vivaz padės kompanijai užimti dalį HD kokybe filmuojančių telefonų rinkos ir suteiks nebloga konkurencija Samsung modeliams, kurie yra ganėtinai dideli. Šiame straipsnyje bandysime apžvelgti Sony Ericsson Vivaz pranašumus ir trūkumus.

     Sony Ericsson Vivaz naudoja Symbian S60 5th edition (taip pat žinoma kaip Symbian^1) OS ir naudoja tą patį interfeisą kaip Sony Ericsson Satio. Vivaz turi 3.2 colio resistive tipo jutikliniu ekranu, Wi-fi su DLNA, HSDPA, GPS, FM radiją, 720 MHz procesorių(CPU).

     Taigi apžvelkime kas yra Sony Ericsson VIVAZ dėžėje. Su telefonu yra sukomplektuoti šie priedai:

  • Sony Ericsson VIVAZ telefono aparatas
  • 8 GB microSD atminties kortelė
  • Pieštukas ekranui (Stylusas)
  • Telefono pakrovėjas
  • MicroUSB duomenų perkėlimo kabelis
  • Stereo 3,5 mm audio ausinės.
  • Vadovas keliomis kalbomis

     Sony Ericsson Vivaz stilius yra labai panašus į Sony Ericsson Xperia X10. Visas telefonas yra padarytas iš plastiko, tačiau lenkta nugarėlė ir dydis suteikia modeliui elegancijos ir patrauklumo, ko nebuvo pvz. Sony Ericsson Satio, kuris atrodė kaip malkos gabalas. Mes apžiūrėjom juodą modelį, tačiau modelių būna dar pilkos, mėlynos ir raudonos spalvų. Mėlynos ir raudonos spalvos modeliai atrodo labai gyvybingi, skirti žmonėms norintiems būt matomais, o juodos ir pilkos spalvos modeliai skirti žmonėms mėgstantiems pastovumą ir klasiką.

Sony Ericsson Vivaz Sony Ericsson Vivaz  

     Šis modelis, dėl lenktos nugarėlės, lengvo svorio ir ganėtinai mažo dydžio tikrai labai maloniai laikosi rankose.


Sony Ericsson Vivaz

     Kaip jau minėjome Sony Ericsson VIVAZ turi 3,2 colio resistive tipo ekraną, kuriam tikrai vaikštant po meniu nereik styluso. Aišku būtų geriau jeigu ekranas būtų capacitive tipo tačiau ir su resistive po šį telefoną vaikštant tikrai jokių nepatogumų nesusidaro. Ekranu tikrai verta žavėtis. Ekranas yra 16 mln. spalvų ir atkuria sodrias ir ryškias spalvas ir nors jis TFT o ne AMOLED, to skirtumo tikrai nesimato. Tačiau ekranas turi ir vieną trūkumą. Išnešus telefoną į kiemą, ant tiesioginių saulės spindulių, ekrano ryškumas iškart dingsta ir pasidaro beveik veidrodinis.  Dar labiau situacija apsunkina matomi pirštų antspaudai ant ekrano.

     Viršuje telefono rasite telefono įjungimo mygtuką, video pokalbių kamerą. Apačioje atsiliepimo bei pokalbio baigimo mygtukus, o per vidurį jų, meniu mygtukas. 3.5 mm audio jungtis, vieta microSD kortelei ir garsiakalbiai yra kairėje telefono pusėje, o garso valdymas ir du mygtukai skirti kameros valdymui – dešinėje. Du mygtukai yra labai patogūs. Vieną jų paspaudus telefonas iškart fotografuoja, o kitą paspaudus iškart filmuoja. tai labai sveikintinas dalykas telefone, nes nereikia vaikščioti per meniu ir keisti parametrus, kad telefonas filmuotų ar fotografuotų. Tai taupo laiką ir kantrybę.

Sony Ericsson VivazSony Ericsson Vivaz


    

    Šio modelio nugarėlė, kaip minėjom, yra vienas išskirtinių modelio bruožų, tačiau čia yra keli trūkumai. Svarbiausias šio telefono komponentas, t.y. foto kamera, nėra saugomas. Nėra jokios apsaugos apsaugoti foto kameros lęšio ir optikos nuo dulkių ar susibraižymų. Tai gali tikrai pakenkti daromų nuotraukų kokybei.

     Susumavus viską galima teigti, kad Sony Ericsson Vivaz yra madingas, patogus modelis, tačiau be 8 megapixelių kameros ir gebėjimo filmuoti HD kokybe šis telefonas būtų tik dar vienas Symbian^1 telefonas.