UAB "Telearena" superka mobiliuosius telefonus, gali atlikti keitimą vieno modelio kitu, bei naudotą pakeisti nauju.
8 650 41150
Kanto g. 19-1, Kaunas

     Nokia E5 yra naujausias Nokia kompanijos, verslo klasės, mobilusis telefonas kuris seka po labai gerai pasaulyje priimto Nokia E72 modelio. Nokia E5 siūlo labai panašius parametrus kaip ir pirmtakas, tačiau už kur kas mažesnę kainą,. Taigi pagrindinis klausimas kyla ar Nokia pagaliau rado tą aukso viduriuką tarp kainos ir kokybės.

     Visas Nokia E5 korpusas yra plastikinis išskyrus nugarėlę, kuri kaip ir Nokia C5 modelyje yra metalinė. Tačiau plastikinis korpusas netrukdo šiam modeliui atrodyti tvirtam rankose. Taigi dėl korpuso kokybės klausimų nekyla. Dizaino atžvilgiu Nokia E5 visiškai nesiskiria nuo pirmtako E72. Mygtukai išsidėstę ta pačia tvarka pačio telefono dydis taip pat labai minimaliai skiriasi.

Nokia E5 Review
Nokia E5 Review
Nokia E5 Review

Nokia E5

    

     Ekranas šiame telefoną atlieka tai kam jis skirtas. 2,4 colio(320x240 rezoliucija) pilnai pakanka mobiliajame telefone atlikti funkcijas t.y. naršyti internetu bei redaguoti dokumentus. Kita vertus, pramogoms tokio ekrano jau mažoka. Pats ekranas yra ganėtinai ryškus ir toks išlieka žiūrint į jį iš įvairiausių kampų. Taigi, nors Nokia E5 ekranas turi 256 tūkst. spalvų jis ne ką nusileidžia savo pirmtakui E72, kurio ekranas atkurdavo 16 mln. spalvų. Gerai pagalvojus tai gal net logiškas sprendimas, kadangi mažiau spalvų turintis ekranas naudos mažiau energijos ir padės baterijai atlaikyti papildomas valandas.

     Savaime suprantama, kad pagrindinė nokia E5 stiprybė yra QWERTY klaviatūra. Nokia E5 siūlo keturių eilių klaviatūra su smulkiais mygtukais, kurie yra suspausti vienas prie kito. Mygtukai yra pagaminti iš aukštos kokybės plastiko, o tai labai pagirtina. Vienintelis nemalonus klaviatūros minusas yra tai, jog klavišai yra iškilę tik per klavišo centrą, dėl to rašant reikia labai tiksliai pataikyti į mygtuką kitaip galite netyčia paspausti ne tai ką norėjote. Taigi stambesnių pirštų žmonėms gali būti problematiška su šiuo modeliu dirbti. Tačiau jeigu jūsų pirštai smulkesni pripratus su šiais klavišais galima pasiekti didelį greitį rašant SMS ar el. laišką.

  

Nokia E5 Review
Nokia E5 Review
Nokia E5 Review

Nokia E5 QWERTY klaviatūra

 

 

     Likę šio modelio išorės komponentai yra daugmaž standartiniai. Priekyje be ekrano ir QWERTY klaviatūros dar matysime atsiliepimo bei pokalbio baigimo mygtukus, greituosius mygtukus kurie jus nukreips į meniu langą ar SMS rašymo langą arba į adresų knygelę. Pagrindinis telefono naršymo mygtukas turi keturias padėtis. Su šiuo mygtuku ypatingai patogu naršyti po telefoną tačiau E5 neturi „TouchPad“, ką turėjo pirmtakas E5, o tai jau yra laiptukas žemyn. Taip pat E5 neturi priekyje kameros kurios gali pasigesti žmonės kurie mėgsta vaizdo skambučius. Be metalinės nugarėlės Nokia E5 galinėje dalyje dar yra 5 MP foto kamera su LED blykste bei mono garsiakalbis. Telefono viršuje rasime pakrovimo lizdą, USB jungtį bei 3,5 mm audio jungtį. Šiame modelyje Nokia įmontavo savo standartinę krovimo jungtį. Telefono apačioje yra vieta virvutei prakišti, o virš jos iškart abiejuos šonuose įmontuoti mygtukai kuriuo kartu paspaudus atsidaro telefono galinis dangtelis. Dešinėje mobiliojo telefono pusėje rasime garso valdymo mygtukus, kurie ganėtinai sunkiai spaudosi.

  

Nokia E5 Review
Nokia E5 Review Nokia E5 Review
Nokia E5 Review
Nokia E5 iš visų šonų.

 

    

     Nokia E5 naudoja Symbian S60 v3 (dar vadinama 3rd Edition) kaip ir Nokia E72, ar Nokia E71 ar netgi Nokia E61. bet tai jokiais būdais nereiškia, kad ši operacinė sistema yra atgyvenusi ar kažkuo bloga. Nokia E5 vartotojo s1saja yra paprasta bei lengvai suprantama. Visos nuorodos ar funkcijos sud4tos ten kur žmogus ir tikisi rasti. Kadangi ši operacinė yra jau daugeliui gerai pažįstama į smulkmenas nesigilinsime tik pasakysime tiek, kad naudojant šią operacinę telefono valdymas yra lengvas ir visiems suprantamas.

  

 

Nokia E5 Review
Nokia E5 Review
Nokia E5 Review
Nokia E5 Review

  Symbian OS pagrindinis langas, kalendorius bei meniu

 

    

     Nokia E5 yra keturdažnis mobilusis telefonas, dėl šios priežasties su šiuo modeliu galėsite šnekėtis, bet kurioje pasaulio valstybėje. Taip pat šis modelis palaiko 3G ryšį turi įmontuotą GPS imtuvą, Wi-Fi, bei Bluetooth 2.1v. Visos šios funkcijos buvo ir Nokia E72 modelyje. Tiesa pasakius funkcijomis Nokia E5 nenusileidžia savo konkurentam, o daugelyje sričių net juos nurungia. Nokia E5 jau turi tokia funkcijas kaip SyncML ar push email onboard. SyncML padės jums lengviau sinchronizuoti savo mobilųjį telefoną su kompiuteriu ar kitais mobiliaisiais telefonais. Tai yra ypač aktualu norint perkelti duomenis iš vieno telefono į kitą. Taip pat Nokia šiame modelyje jau gamykliškai būna įdiegus Bloomberg news, Lotus Notes Traveller, Quickoffice, Facebook, YouTube, MySpace, Twitter, Ovi Files, Ovi Contacts, Ovi Sync, Friendster,  programas kurios padės jums likti įvykių sūkuryje.

 

Nokia E5 Review
Nokia E5 Review
Nokia E5 Review

Nokia E5 gamykliškai įdiegtos programėlės

 

    

     Interneto naršymas šiame modelyje ganėtinai keistas jeigu naudosite gamykliškai įdiegta naršyklę. Ši naršyklė buvo labai gera prieš du metus ganėtinai gera prieš metus, tačiau dabar jau ganėtinai kvailai atrodanti lyginant su naujom šios dienos naršyklėm taigi, jeigu jau turite šį modelį yra patartina įsidiegti kitą naršyklę.

 

Nokia E5 Review
Nokia E5 Review

 Symbian OS naršyklė 

 

 

     Šiame modelyje yra įmontuota 5 MP foto kamera su LED blykste tačiau be autofokusavimo funkcijos. Tai yra vadinama „Fixed-Foxus“ kamera. Pagrindinis trūkumas naudojant foto kamerą Nokia E5 modelyje yra tas, kad nėra atskiro mygtuko korpuse skirto fotografavimui. Kiekviena kartą norint padaryti nuotraukas reikia ieškoti kameros įrankių juostoje. Tačiau jeigu prie to priprasite daugiau ši kamera trūkumų neturi. Fotografijos yra ganėtinai kokybiškos, o fotografuojant ši kamera turi daugiau funkcijų nei daugelis konkurentų. Yra galimybė fotografuoti „Panorama“, „Burst” rėžimais ir net yra galimybė atidėti fotografavimą nuo 2 iki 20 sec. Nuotraukos dydis priklausomai nuo apšvietimo svyruoja nuo maždaug 800 KB iki 2 MB. Kameros naudojama LED blykstė nors ir neapšvies viso kambario, tačiau tikrai padės fotografuojant naktį iki metro atstumu.

 

 

 

Nokia E5 Review
Nokia E5 Review
Nokia E5 Review
Nokia E5 Review

 

 Nokia E5 foto kameros savybės

  

Nokia E5 foto pavyzdžius galite rasti šia nuoroda. Spausti čia.

 

       Filmuojant, nustatymų žymiai mažiau: du filmavimo režimai, stabilizavimas, baltos spalvos balansas, bei keli efektai. Filmuoti galima 15 fps su 320x240 arba 640x480 raiška Mpeg4 formatu. 

 

 

Nokia E5 filmavimo pavyzdys

  

    

     Nokia E5 MP3 grotuvas yra paprastas kaip du kart du ir patogus naudoti. Tai yra standartinis Symbian muzikinis grotuvas leidžiantis greitai paleisti norimą muziką ir palaikantis MP3, AAC, AAC+, eAAC+ ir WMA muzikines bylas. Taip pat šis modelis turi integruotą radijo imtuvą. Garso kokybė naudojant pakankamai geros kokybės ausines yra aukščiau vidutiniškos, nors kartais ir norėjosi geresnio žemų dažnių atkūrimo.  Pagrindinis Nokia E5 bandant klausyti muzikos yra kieti garsą reguliuojantys mygtukai, kurie tikrai nėra pritaikyti dažnam naudojimui. Gale mobiliojo telefono esantis mono garsiakalbis pakankamai padoriai atkūrė muzika.

 

Nokia E5 Review
Nokia E5 Review
 

Symbian OS muzikos grotuvas

  

    

    Navigacija šiame modelyje yra jau daugeliui gerai pažįstama. Nokia E5 gamykliškai jau būna įdiegti Ovi žemėlapiai(OVI Maps 3.0.), kaip ir daugelyje šios dienos naujų Nokia mobiliųjų telefonų.  Ovi žemėlapiai yra lengvai naudojami ir juos perprasti užtenka kelių akimirkų.

     Vienas iš didžiausių Nokia E5 mobiliojo telefono pliusų yra 600 MHz procesorius. Tai yra tas pats procesorius kuris buvo naudojamas E72 modelyje. Taigi E5 neturi jokių bėdų paleidus kelias programas vienu metu. Telefonas gali dirbti GSM bei 3G tinkluose, palaiko bluetooth 2.0 versija (EDR bei A2DP palaikymas). Taip pat su šiuo modeliu galima naudoti bevieliu internetu(WLAN). Prisijungimas prie WLAN tinklo vyksta paprastai ir greitai. Jungiant telefoną per USB(v2.0) jungtį galimas pasirinkimas: duomenų laikmenos režimas, darbas su PC Suite programa, nuotraukų spausdinimas/kopijavimas, ir modemo režimas.

 

     Pokalbiai naudojant E5 yra labai aiškūs. Skambinant iš E5   garsas buvo labai geras o išorinių trukdžių visai nesigirdėjo. Pagrindinis patarimas naudojant Nokia E5 būtų išjungti 3G ryšį, nes dėl jo garso kokybė gali suprastėti. Tai yra del to, kad Lietuvoje 3G ryšys nėra paplitęs visoje šalyje, o kai kur jis yra ypač silpnas. Dėl to gali nukentėti skambučių garso kokybė.

     Mūsų salonas drąsiai rekomenduoja Nokia E5 vartotojams kaip patikimą ir greitą mobilųjį telefoną duodantį vartotojui daugiau nei jis sumoka. Šis modelis atlieka savo funkcijas puikiai, o jo kaina kur kas žemesnė nei konkurentų. Šiai dienai Nokia E5 „Telearena” salone kainuoją 750 Lt. Pagrindiniai šio modelio konkurentai būtų truputi senesni modeliai: Blackberry 8520 Curve, Samsung B7330. Blackberry 8520 Curve mūsų salone kainuoja 620 Lt, o Samsung B7330 – 600 Lt. Abu šie modeliai jau yra apie metų laiko senumo.